Ponieważ już prawie zima i sezon się kończy, warto by pomyśleć o turystyce golfowej.

Podstawowe pytanie czy warto? Jasne, że warto. Grać się chce, a w zimę nie ma nic lepszego niż ciepłe kraje. Żonę i dzieci można wysłać na plaże, a my wyruszamy na pole golfowe.

Tylko odwieczne pytanie to gdzie się wybrać? Ponieważ ważna jest pogoda, tak więc Dania, Niemcy, Francja, Austria i Czechy odpadają.

Turystyka golfowa zależy głównie od pieniędzy.

1. od 1000 PLN - Najtaniej jest pojechać do południowej Brytanii. Anglia, Walia wbrew pozorom jest całoroczna. W zimę nie ma opadów śniegu a temperatura spada do około 10 stopni co pozwala na grę. Tak więc koszty: Tanie linie lotniczy i tanie green fees sprawiają, że Wielka Brytania jest bardzo atrakcyjna na turystykę golfową.

2. od 2000 PLN - Kraje typy Hiszpania, Włochy, Turcja

Ciepło i przyjemnie koszty średnie (można lecieć lub jechać samochodem), z wycieczką zorganizowaną lub na własną rękę.

3. od 3000 PLN -  Maroko, Grand Canaria

Tam już niestety trzeba lecieć. Najlepiej jest wykupić wycieczkę i opłacić na miejscu coś w stylu 5 days green fees, które pola golfowe przygotowywują dla turystów.

4. od 6000 PLN - Najdroższe to już wycieczki typu egzotyka: Floryda - USA, Dominikana, RPA, Chiny, Singapur, Abu Dabi itd. Najlepsze pola na świecie mają swoje ceny, ale gra w tych malowniczych miejscach daję największą satysfakcje.

Foregolf team, jeśli będzie miał okazje, zrecenzuje wszystkie pola i da wam praktyczne tipy :)

Więcej o turystyce golfowej już wkrótce.

Pozdrawiamy